Měsíček svítí

Naše čtvrté CD obsahuje 26 lidových písní pro děti v prostém, ale pestrém aranžmá (od zpěvu dětí s doprovodem praskajících větviček až po nenápadné temné elektronické bublání Tálinského rybníka, Luciin klavír si občas hraje na natahovací hrací strojek…).

Máme slabost pro lidovou kulturu, jsme vděčné prolézačky roubených chalup a obdivovatelky starých kapliček na zapomenutých kopcích… A taky jsme mámy, a tak víme že dnešní děti potřebují znát kromě Mozilly a iPodu i tajemství pěšinek, po kterých chodíval mysliveček za svou milou, nebo širokých hlubokých vltavských tůní… K písním jsme přistupovaly s úsměvem – pro každou z nich jsme hledaly jednoduchý nápad nebo vtípek, který by „jen tak mimochodem“ podtrhl její kouzlo. Myslely jsme i na rodiče, kteří bývají nuceni desky svých dětí poslouchat často několik týdnů nepřetržitě - a snažily se aby byla deska zábavná pro obě generace.

Nahrávka vznikla v červenci 2008 v pražském studiu Svengali a stejně jako na předchozích deskách se o zvukovou stránku postarali Vladimír Papež a Alexej Charvát.

Měsíček svítí

Současně s deskou vychází u nakladatelství Baobab originální ilustrovaný zpěvník těchto písní od naší dlouholeté souputnice, malířky z Vysočiny Terezy Říčanové.

odkaz na CD u Indies

Album Měsíček svítí:

1) To ta Heľpa
2) Koulelo se, koulelo
3) Kalamajka
4) Na tom bošileckym mostku
5) Ej lásko, lásko
6) Široký, hluboký
7) Tálinskej rybník
8) Běží voda běží
9) Bude zima, bude mráz
10) Pásli ovce Valaši
11) Byla cesta, byla ušlapaná
12) Vyletěla holubička
13) Měla babka čtyři jabka
14) Ó řebíčku
15) Čiže sú to koně
16) Nezacházej slunce
17) Láska, bože, láska
18) Žádnej neví
19) Hou, hou, krávy dou
20) Běžela ovečka
21) Horo, horo vysoká jsi
22) Ja keď sa Janoško
23) Černé oči jděte spát
24) Měsíček svítí
25) Halí belí
26) Dobrú noc

BONUS: Anča spí