Než mi trochu vychladne svařák... 21. prosince 2006
... podělím se s vámi o několik drobných radostí:

Tak zaprvé – zítra (v pátek 22. prosince) v 7.45 budou pouštět náš klip v Dobrém ránu na ČT 1 i s malým rozhovorem (otázka zní, jak svěží myšlenky z našince vypadnou v takovou nekřesťanskou hodinu...)

Zadruhé – také zítra máme poslední koncert letošního roku, a to v Ústí nad Labem v klubu Ulita. Začátek je mezi devátou a desátou večer, podle hesla "jak se sejdou lidi". Těšíme se!

Zatřetí – vyšla milá recenze od Alexe Švamberka na Novinkách.

Začtvrté se musím pochlubit svým nezamýšleným hrdinským činem, za který jsem sklidila neutuchající ohlas a vlnu sympatií ze všech stran. V anketě MF Dnes na téma "Jak se bránit vánočnímu konzumu " jsem po pravdě odpověděla, že mám vánoční konzum vlastně docela ráda – a celkem jsem se pak zastyděla při zjistění, že mezi řadou úctyhodných dotázaných (C. Höschl, J. Sokol, Kočička Ester, ...) jsem  jediná... Zato to množství děkovných esemesek!! Moc jsme se se ségrou pobavily a rozhodně Vám všem přejeme KRÁSNÉ SVÁTKY A DOBROU CHUŤ!!  
(Karolina)

Advent  je čas klidného rozjímání... 11. prosince 2006
Takže si jistě dokážete představit, že jako každý rok i letos v prosinci se zavíráme do svých domácích kapliček. Věnujeme se modlitbě, meditujeme, levitujeme, zpytujeme svědomí, a tak... Znáte to.

No, takže ve skutečnosti jsme jako všichni v jednom kole, ale furt nás to ještě baví – dokud se nepřidá třeba zánět hlasivek, který mě zkosil minulý týden... Posluchači v Týně nad Vltavou tak díky tomu zažili zcela unikátní koncert Sester Steinových, při kterém jsem nezazpívala ani tón a Lu si užila svou one woman show s doprovodnou kytaristkou. Soudě dle ohlasů je to dobrý model, takže ho občas někde zopakujeme!

Nicméně mě mlčení nebaví, takže jsem si za pomoci drastických léčebných kůr hlas přivolala zpátky – zkuste třeba zašeptat na děti, ať si uklidí pokojíček...  Ano, v tomto případě žádný ohlas očekávat nemůžete.

Sobotní Weekend žen v pražské Arše nás moc bavil, pochvalovaly jsme si skvělou dramaturgii. Poprvé v životě jsme naživo slyšely třeba Tara Fuki a Yvonne Sanchez. Pokud jste to prošvihli, neplačte, protože tahle skvělá akce se pořádá každý rok!!

Ještě jedna dobrá zpráva, i když je mi to moooc trapné, člověk se přece nemá chlubit, ale když je příležitost... :-)
Podle ohlasu posluchačů Radia Proglas je říjnový rozhovor s námi zatím nejúspěšnejších hudebním pořadem letošního roku. (asi proto, že pořád koktáme a přitrouble se chichotáme... soucit je mocná čarodějka)

No, a ještě pár odkazů na nové recenze, a už letím rozválet to linecký...
Metropolis
Mix.cz
(Karolina)
V lednu zase s Trabandy! 22. listopadu 2006
Dorazilo nám pozvání na festival v Kralupech nad Vltavou a hned jsme zjistily, že se tam znovu po roce potkáme se svou oblíbenou kapelou – Traband vyjíždí z garáže a Sestry Steinovy budou při tom. Můžete být také – na podrobnosti jukněte do přehledu našich koncertů nebo na  stránku festivalu: Lednový underground  

Podařilo se nám objevit další dvě recenze, hned vám sem hodím odkazy, a když už jsme aktualizovaly skoro všechno, příští týden se pustíme do Řekli o nás (ale to víte, Vánoce na krku, uklízíme, pečeme, nakupujeme, nemůžeme furt aktualizovat!), kam recenze nasázíme pěkně pod sebe. Vynecháme asi jen tu z Respektu, kde anonymní autor charakterizoval naše písně zhruba takto: "maminkovský folk, něžné tiché písně, které zpívá maminka když se sklání nad kolébkou". Uznejte, že nezasvěcené posluchače by to mohlo... poněkud... zmást...
Tady jsou Hospodářky: HN, 22. listopadu A tady Music Zone: 21. listopadu. (je krásné, když někdo pochopí, o co se snažíte...)

Na Rádiu 1 se stále držíme v první desítce hitparády, což nám fakt lichotí... Tento týden prý rádio nasadilo elektronickou verzi naší písničky "Jen děcko se bojí", tak jsme zvědavé – ale jen tak zdravě. :-)

Tak trochu "last minute" nám naskočil do kalendáře ještě koncert v Ústí nad Labem, tedy v našem rodném kraji, a to 22. prosince. Zatím nám můžete napsat, jakou koledu byste si s námi rádi zazpívali! (cililink, cililink, cililink)
(Karolina)

Nové fotky, klip, MP3, neflákáme se... 13. listopadu 2006
Předevčírem jsme slíbily nové fotky do fotogalerie a dnes poslušně hlásím, že už visí! Můžete si okouknout atmosféru křtu "děcka" i prohlédnout dramatické mraky, které jsme si tučně předplatily pro natáčení videoklipu... Ale to není všechno – na stránce CD / Jen děcko se bojí najdete náš videoklip ke stejnojmenné písni (v omezené velikosti, aby se vám nestahoval dvě hodiny) – a v rubrice  Písničky kromě klipu i několik MP3 z nové desky.

Tak třeba se uvidíme v úterý v Budějovicích?!


Šampaňské teklo proudem, "děcko" je pokřtěno! 11. listopadu 2006
Křest děcka se povedl a budeme na něj s láskou vzpomínat. Možná je od nás trochu nefér ho tady vychvalovat, když bylo Švandovo divadlo vyprodané a tak jste se tam možná zrovna nedostali, ale nemůžeme si pomoct – byl to fakt krásný večer! Písničky s kapelou (David Landštof, Káča Vančurová, Pavel Hloušek) pěkně sedly, nám se hrálo vesele a uvolněně, kmotři Steinhauseři otevřeli šampus profesionálně (snad zde můžu prozradit, že náš táta se pár let věnoval svému vysněnému povolání hospodského v útulné děčínské krčmě, takže má praxi) a křestní projev byl tak působivý, že jsem brečela (převážně smíchy) i já, otupělý cynik... Dál už se chválit nebudeme, zvlášť když to za nás tak pěkně obstarali na  www.freemusic.cz

Na tomto serveru najdete i povedenou fotogalerii z tohoto večera. Zároveň se ale v nejbližších dnech dočkáte obrody naší fotogalerie a dalších překvapení – vydáme včas varování!
(Karolina)

D1 opět nezklamala...
Minulý týden jsme se ovšem také nenudily. Už pár dní předem jsme věděly, že přesně na pátek, kdy se chystáme až do Vsetína, jsou hlášeny první závěje sněhu. A tak i když jsme z Prahy vyjížděly v pravé poledne, po třech hodinách strávených stáním na dálnici u Jihlavy jsme do Vsetína dorazily až po začátku koncertu... Skvělé publikum na nás s chápavým úsměvem počkalo a tak tentokrát (poprvé v historii našeho hraní) skončila kalamita na D1 happyendem.TAJUPLNÍ  KMOTŘI  ODHALENI! 31. října 2006
Důvěryhodným zdrojům se podařilo zjistit, že kmotry našeho "děcka" budou dva lidé, kterým vděčíme za většinu svého hudebního i lidského vzdělání, neb s námi už před třiceti lety začali společně zpívat a probírat všechno důležité, s čím jsme se v životě potkaly (a že to občas pro ně byl docela záhul, to rovnou přiznáváme...). Tedy: naše máma Květa a táta Vladimír, dohromady Steinhauserovi. Myslím že budou muset vystoupit pod pseudonymem Rodiče Steinovi. Nebo Rodiče Steinových? Ach, škoda že tu není Pavel Anděl, on je na ta lingvistická okénka odborník...

Letmým pohledem na web Švandova divadla jsem zjistila, že už zbývá jen devět lístků, takže vás na to nenápadně upozorňuji, abyste mi zítra nenadávali! :-)
(Karolina)

Děkujeme!!! 30. října 2006
Chceme poděkovat všem, kdo nás podpořili v sobotním přímém přenosu Noci s Andělem, byly jsme pochopitelně malinko rozklepané, takže nám vaše podpora na chatu České televize moc pomáhala... Děkujeme i za všechny mejly, které nám po andělské noci dorazily, postupně odpovídáme a z každého máme velkou radost – dyť my tu muziku  neděláme pro sebe!  (no, jenom trochu...) Jsme děsně zvědavé na vaše názory, takže pište dál, těšíme se. 

Zákon schválnosti pracuje neomylně a tak celé včerejší odpoledne nefungoval náš web. Moc se omlouváme, ale zároveň s trochou zdravého alibismu musíme dodat, že chyba nebyla na našem vysílači, tak jsme mohly jen trpně čekat, než provozovatel zase připojí všechny spadlé weby... Nakonec jsme se dočkaly, takže vítejte!   

!!!POZOR, POZOR!!!
Zítra, přesně týden před křtem ve Švandově divadle, prozradíme na tomto místě totožnost našich kmotrů!! Včera už se ptali, kolik lahví šampaňského mají koupit, když tam bude tolik hostů...
(zapsala Karolina)

Do Noci s Andělem přijde Terezka 26. října 2006
Minulý týden jsme slíbily prozradit identitu hosta, který s námi bude v sobotu večer zabírat místo ve vysílacím programu ČT 2. Tak tedy: Bude to Tereza Říčanová, malířka, autorka obalů všech našich desek a jedné písně na našem novorozeném "děcku", farmářka z Vysočiny, matka čtyř dětí, autorka drsně roztomilé Kozí knížky pro děti. Už jste zvědaví? Dívejte se v sobotu 28. října ve 23.00 na Noc s Andělem.

V tomto pořadu uvidíte také náš nový klip k písni Jen děcko se bojí. Režisér Aleš Suk ho v noci na dnešek schválil ve střižně a v deset dopoledne volal. "Právě jsem se probudil, ale je to hotový."

Jak jste si možná všimli, v různých tiskovinách už vycházejí recenze na naši desku, dozvídáme se o nich většinou náhodně, takže budeme také rády, když nám dáte vědět (to víte, zvědavost). Zatím jsou k nám všichni recenzenti smířliví, za což jim z tohoto místa děkujeme! :-) Postupně se pokusíme natahat recenze na náš web, teď se zatím můžete podívat na jednu, kterou jsme dnes ráno objevily na idnes

Děcko se otrkává! 25. října 2006
Vyhouplo se nám hned zkraje na třetí místo v hitparádě Radia 1 Velká sedma! Máme z toho velkou radost, protože jsme to vůbec nečekaly – hitparáda je plná skvělých písní od skvělých kapel mnohem zvučnějších jmen, než je to naše. (jen se podívejte: http://www.radio1.cz/velkasedma) Děkujeme všem, kdo nám poslali hlas, a letíme zpátky k plotnám – je poledne, znáte to...

PPP - Páteční Průšvih Příbramský... 21. října 2006
Milí posluchači z Příbrami, pokud se chystáte dnes (v sobotu 21. října) vyrazit na náš koncert v Junior klubu, zůstaňte raději doma v teple, protože v Junioru dnes bude diskotéka... Pokud jste naopak vyrazili už včera v pátek (na základě propagace Junior klubu), víte dobře, že jsme nedojely. Pečlivě jsme se doma připravovaly na sobotní příbramský koncert...

Ano, chybička se vloudila, pan pořadatel ji poctivě přiznal - ve smlouvě máme sobotní datum, ale omylem udělal propagaci na pátek a v sobotu je v klubu jiná akce. O celém průšvihu jsme se dozvěděly v pátek v devět večer a věřte, že to byla těžká noc... Moc vás prosíme - nezlobte se a přijďte na náhradní termín, který zde zveřejníme jakmile bude jasný. Myslím opravdu JASNÝ. :-)
(Karolina)
Večer Arniky bude v Roxy 18. října 2006
Společenský večer naší oblíbené ekoteroristické organizace Arnika (v neděli 22. října od 19 hodin) se přesouvá z Rock café do Experimentálního prostoru Roxy (v Dlouhé ulici). Bude to jistě pěkný mejdan, už se moc těšíme, spolu s námi tam hraje Laura a její tygři a přijde i hromada fakt zajímavých hostů. Na www.arnika.org najdete podrobnosti, třeba vás také zlákají!

Divoký říjen v plném proudu 17. října 2006
Předminulý víkend jsme natočily videoklip, bylo to velmi zábavné! Shodly jsme se, že režisér Aleš Suk je první a poslední chlap v našem životě, který nás donutil šplhat v lodičkách na podpatku po obrovských haldách sutě a kamení... Přežily jsme to, a pokud všechno klapne, klip snad uvidíte už v sobotu 28. října v Noci s Andělem. Bližší podrobnosti o naší andělské noci (např. hosty, které do televize přivedeme) prozradíme během příštího týdne.

POKUD JSTE Z PRAHY A OKOLÍ, PŘIJĎTE NA KŘEST!
Naše novorozené růžovoučké "Děcko" budeme křtít 7. listopadu ve 21.00 ve Švandově divadle, účast přislíbili i naši oblíbení muzikanti z desky ( David Landštof, Káča Vančurová, Pavel Hloušek, jen Jan Amos se zatím nevyjádřil, jako obvykle dělá fóry...). Všichni se chopí svých nástrojů, takže budete mít výjimečnou možnost slyšet nás v několika písních naživo s kapelou (myslím, že to bude opravdu nezapomenutelný zážitek, ehm ehm).
A hlavně: už nám přislíbili účast velmi zajímaví kmotři, lidé, kteří nás na naší cestě ovlivnili opravdu hodně. Jejich identitu zatím ponecháme utajenou, co kdyby si to ještě rozmysleli (ne, ve skutečnosti ji tajím proto, abych vás napínala).

Mediální humbuk:
Protože jsme v minulých týdnech nestihly vás upozornit na několik rádiových a tiskových rozhovorů, raději teď uvedu pěkně najednou alespoň rádia, která nás čekají v následujících dvou týdnech:
Dnes (17. října) budeme ve 20.00 moudře žvanit na Rádiu 1 ve Velké sedmě (moderuje Jana Ježková).
V sobotu 21. října probereme naše písně s Honzou Burianem na ČR2 - Praha, ve 20.30.
V pátek 27. října budeme promlouvat z Rádia Proglas (moderuje Milan Tesař).

Paparrazziové nelení... 7. října 2006
...a tak vám můžeme nabídnout nové fotky v naší fotogalerii. Lucie je opatřila vtipnými popisky, všimněte si například sžíravé sebeironie u fotky s názvem "Sestry trochu jinak". Další novinkou jsou koncertní fotky od Marie Moravcové – jsou to jedny z mála, které jsme ochotny vypustit do světa, protože na nich vypadáme jakž takž přijatelně...
(Karolina)
Dnes se mihneme v "bedně" 2. října 2006
Pokud chytáte ČT 24, budeme tam dnes mezi 21.15 a 21.30  hluboce filozofovat (nic jiného zásadně v televizi neděláme) nad naší novou deskou. Podněty k zamyšlení nám bude nabízet pan Otakar Svoboda. 

"Děcko" už je venku - a je opravdu rozkošně růžovoučké! 20. září 2006
Jen uvnitř trochu zelené... Včera na tiskovce v Salmovské literární kavárně jsme si ho poprvé pochovaly a musíme říct, že se nám moc líbí, a je nám i dost podobné. Dnes nás čeká první koncert, na kterém ho budeme prodávat, a to v libereckém Experimentálním studiu.
V nejbližších týdnech projedeme pořádný kus Čech, Moravy a Slezska (už vím, že Slezany uráží, když na ně někdo zapomene, a dávám si bacha!). Hrozně se těšíme, protože obě milujeme cestování podzimní krajinou (a velmi se snažíme nemyslet na to, jak budou silnice vypadat v prosinci a lednu... ne nadarmo v jedné z našich nových písniček zpíváme, že "parťákem štěstí je strach").

Trochu dost nás poděsilo aktuální číslo časopisu Týden, kde nám jsou vkládány do úst názory Honzy Buriana z jeho manifestu "Osamělých písničkářů" – necítíme se jako až tak velké bojovnice za "skutečné umění" proti "komerci" a žádný manifest ani programové prohlášení jsme nikomu nepodepsaly... Chybička se vloudila asi do naší komunikace s Honzou, takže aspoň zde na našem webu cítíme potřebu vysvětlit, že se rády potkáváme s kolegy písničkáři, ale nevnímáme to jako nějakou ideovou záležitost, ani jako bratrstvo v protestu proti  hudebnímu průmyslu. Prostě nás to jen baví.

Pozor, malá změna: Rozhovor ve Velké sedmě na Rádiu 1 jsme přesunuly na 17. října!

Ale stejně - nejlepší Štajnovky jsou na živo! Přijďte se mrknout. Těšíme se!
(Karolina)
Příští týden bude "děcko" na světě! 13. září 2006
Naše nová deska "Jen děcko se bojí" vyjde příští týden.

V rubrice Písničky už najdete texty všech písní, propátrejte si tedy třetí sloupec. My vyrážíme na první "podovolenkové" koncerty, dnes až do Veselí nad Moravou, zítra Šumperk, pozítří Česká Třebová. Právě jsme se dočetly, že je opět zablokovaná dálnice, tak nám držte palce, ať tentokrát dojedeme včas... Moc se těšíme na vaše ohlasy na novou desku, pište na mail sestry.steinovy@seznam.cz.

Ozvali se nám první novináři, takže pokud naladíte Rádio 1, uslyšíte nás ve Velké sedmě (POZOR ZMĚNA - 17.října, 20.00), a 28. října nás můžete vidět v Noci s Andělem.

Tak. Měla jsem sice naplánovaný sběr jablek v zahradě (máme jich letos tolik, že uvažuji o rozdávání posluchačům na koncertech), ale místo toho asi sednu do auta a vydáme se vystát si tu frontu na dálnici. Přejeme vám krásné babí léto a podporujeme akci Den bez aut! :-)
(Karolina)
Pozor, podzimní koncerty! 21. srpna 2006
Právě jsem hodila na web seznam míst, kde budeme na podzim hrát, takže se můžete podívat, jestli tam figuruje i Vaše město. Pokud ne, protestujte u svého pořadatele :-) – a pokud ano, moc se na Vás těšíme!
  
Tak už se to mástruje, 27. července 2006
a pokud snad někdo z vás není profesionální muzikant a tím pádem si pod tímto pojmem nedokáže nic představit, nic si z toho nedělejte, protože my taky ne... Prostě jsme celou nahrávku naší třetí desky ponechaly Vláďovi Papežovi a s důvěrou mu řekly "tak to teda zmástrujte". Už víme ze zkušenosti, že právě tato věta se od nás očekává ve chvíli, kdy žádné další chyby prostě nebudeme schopné opravit...

Natáčení desky je něco jako dovolená. Odjedete do jiného světa a zapomenete na běžné starosti  typu "prádlo, složenky, došlo mlíko". Užíváte si slunné chvíle, kdy vás hřeje pocit že jste zahrála na kytaru bez chyby něco, co jste zatím vždy hrála s chybami. Otravují vás ale komáři pochybností, že je to  celé blbé a škoda vyhozeného času a peněz... Zastydíte se nad zjistěním, že ještě stále dokážete od rána do večera pubertálně blbnout, pokud k tomu najdete správné parťáky. Ale dojde i na filozofické chvilky plné smutku a beznaděje v blízké pizzerii nad sklenkou vína. A často si vychutnáte i opojný pocit, když se pozvaný hostující muzikant okamžitě a úplně přirozeně napojí na vaši vlnu.

Na vydařenou dovolenou si především musíte dobře vybrat kumpány, tuto stránku věci jsme nikdy nepodceňovaly, a tak to i letos byla sestava, se kterou bychom se klidně vydaly na severní pól (kdyby se tam, samozřejmě, trochu oteplilo!!). Vláďu Papeže a Alexe Charváta, domácí ze studia Svengali, už jsme zmiňovaly několikrát. Pro nás je spolupráce s nimi ideální, a to i přesto, že nás Vláďa (náš kamarád od dětství) pravidelně vyhazoval ze studia, přerušoval nám písně řevem "uááááá, co to tam kurnik šopa zase krákoráš!!!", lomcoval rukama, házel po nás boty a občas už jen vydával neartikulované zvuky... na což my jsme mu odpovídaly hláškami naposlouchanými v nejhustších čtvrtích našeho rodného Děčína... Do této atmosféry postupně přicházeli hosté, houslistka Karolina Vančurová, baskytarista Pavel Hloušek (tyto dva můžete znát už z Mého tance), bubeník a perkusista David Landštof (toho zase můžete znát z televize, protože hraje v kapele Lenky Dusilové a Anety Langerové...) a taky Jan Amos, který, jak bych to řekla no... hrál na počítač (divné, že?!). Na desce nakonec najdete kromě našich kousků i jeden od malířky Terezy Říčanové – autorky ilustrací na obalu. Tereza si svou Sibiřskou s námi také zazpívala a když odcházela ze studia, povzdechla si, že přece jen možná měla být zpěvačkou, dost ji to v tom studiu totiž baví...

Nás letošní dovolená bavila fakt hodně, a možná by ještě bylo dobré napsat pár vět o písničkách, které na desce najdete (a jejich texty za pár dní najdete i na tomto webu). Ale to si nechám na příště, teď už opravdu musím zaběhnout pro to mlíko...
(Karolina)


Ještě jsme se neupekly,  24. července 2006
a pokud máte pocit, že nějak dlouho mlčíme, vězte že to bylo pracovní mlčení – ale deska už je skoro hotová, a za nějakých šest týdnů se objeví na pultech. Tuto větu píšu jen v rychlosti, protože nám přišel mail se slovy "teda holky, mít v tomhle vedru na webu nejčerstvější novinku s názvem ´Ještě jsme nezmrzly´ je fakt úchylnost!!". Uznáváme, polepšíme se, a reportáž z natáčení a prvních letních dobrodružství dodáme v nejbližších dnech. Zatím spolu s námi pečlivě dodržujte pitný režim (cink!) a mějte se krásně!!

Ještě jsme nezmrzly,     8. června 2006
ale už skoro... ve Frýdku-Místku jsme hrály na letošním prvním letním festivalu, dokážete si to jistě představit - huňaté mikiny jsme neodložily ani na okamžik... Ale už se nám to blíží, všem, léto se nenechá odradit a nakonec přece jen určitě dorazí, dneska jsem objevila v zahradě první lehce narůžovělou třešeň. No, velmi lehce narůžovělou...

Hned jak oslavíme letní slunovrat, zavřeme se do studia a natočíme nové písně! Pokud jste zvědaví na první podrobnosti, tady jsou: točíme zase ve Svengali u Alexe Charváta (pamětníci vědí, že v tomto pražském studiu už jsme si užily natáčení desky Můj tanec – ale možná nevědí, že náš první demáč, který k našemu údivu stále občas někde putuje, jsme točily také tam). I další jména zůstávají stejná, např. zvukař Vláďa Papež, který nám je odedávna oporou, což při jeho třímetrové výšce není pro něj až takový problém... Zásadní změna naopak je, že jsme se nakonec rozhodly si desku produkovat vlastnoručně (vlastnohlavně?), protože máme celkem jasnou představu a nechceme ji moc komplikovat, jen tak trošilinku. Tak schválně!

Obal bude opět malovat Tereza Říčanová a graficky ho zpracuje Petr Šmalec. Trochu jsme se bály, že si Tereza s Petrem tentokrát řeknou o miliónové honoráře – získali totiž 1.(Šmalcova Abeceda) a 2.(Terezina Kozí knížka) místo v soutěži o Nejkrásnější knihu roku. Ale trvají na tom, že umění dělají z lásky k umění, takže jsme si dost oddychly... 
   
Deska se nejspíš bude jmenovat Jen děcko se bojí a vydají ji Indies v září. Jak vidíte, v podstatě je všechno při starém – ale písničky, písničky jsou nové!!! Pro návštěvníky našich koncertů jen pár titulů, které jim možná utkvěly v hlavě, a které na desce najdou: Štěstí, Vlci, Moje jméno, Jen děcko se bojí, Krajina šera, Ach, jak jsi krásný, K peřejím... My už se moc těšíme!

Až desku dotočíme a bude se péct, čekají nás různé milé festivaly, např. večer Sestry Steinovy a Bratři Ebenové v Telči (6. srpna). Ale nepředbíhejme...
Přejeme pořádně horké léto!!!
(Karolina)

Tak nevím...    26. dubna 2006
Už dvě hodiny se pokouším napsat slíbenou reportáž z Kostariky, ale už jsem ji několikrát smazala, protože to pokaždé znělo nějak ve smyslu " áááách, zatímco vy jste tady mrzli, my holky štajnovky jsme si užily náááááádherný týden ve středoamerickém ráji, vykoupaly se v Pacifiku, pozdravily kolibříky a papoušky, nasbíraly korály a na závěr sklidily aplaus ve velkém sále historického Auditoria Nacional...". Uznejte, že kdybych něco takového publikovala, bylo by to ode mě opravdu hnusné – takže to asi vzdám...
Taky máte doma takovou zimu? A představte si, o víkendu má být 7 stupňů přes den. Achjo!!
Ještě že se o čarodějnicích ohřejeme!!!
(Karolina)  
Několik bleskových novinek:     24. dubna 2006
Už před víc než týdnem jsme se nadšené vrátily z Kostariky, ale od té doby jsme v takovém letu, že jsme ještě ani nestihly napsat sem na web krátký cestopis - pevně věřím, že se mi to povede tento týden.  (Znáte to, že?) Máme i fotky a také články z novin, kterými se rády pochlubíme... všechno se tu časem objeví. :-)

Teď v rychlosti jen několik důležitých zpráv: dnes večer nás můžete vidět na ČT 2 při slavnostním předávání cen Magnesia Litera, budeme zpívat novou píseň Ach jak jsi krásný (pro návštěvníky našich posledních koncertů samozřejmě není ani trochu nová!). Držte nám palce, protože v přímém přenosu jsme vždycky příšerně rozklepané...

Pro krajany, kteří se nám ozvali po zveřejnění zprávy o našem květnovém letu do USA, máme důležitou informaci: poletíme až na podzim (pravděpodobně v září) – akce, na níž jsme měly hrát v New Yorku, se přesouvá na později, takže jsme to přesunuly celé.

To je v rychlosti všechno, mějte se jarně! (Karolina)

Pozor, Brňané!     11. dubna 2006
Právě mi dorazila esemeska, že máme chybu v datu koncertu v Brně – zatímco na webu dosud bylo, že bude dnes, v Brně ve skutečnosti hrajeme až zítra – 12. dubna. Je to moje chyba. Strašně se omlouvám, pokud se někdo nachytal, a slibuji že příště budu pozornější. (Karolina)
Dokonalá prázdnota      1. dubna 2006
Přiznávám, že mě bližní museli křísit, když jsem dnes ráno otevřela Lidové noviny a pod nadpisem Dokonalá prázdnota jsem tam uviděla naši fotku a text písně Volná jako pták... Po bližším ohledání jsem naštěstí zjistila, že v článku Petra Viziny o českých písňových textech jsme uvedeny jako příklad několika málo muzikantů, jejichž tekty jsou o něčem... tak jsem si oddychla. Ocitly jsme se tak v lichotivé společnosti Radůzy nebo Vlasty Třešňáka. Konec dobrý, všechno dobré. Článek je pěkný, pokud jste zvědaví, skočte si za roh do trafiky pro Lidovky!
(Karolina)
Březnová série zranění nás nikterak neoslabila...      27. března 2006
Možná jste si všimli, že fotogalerie už je aktualizovaná, budeme samozřejmě postupně přidávat další fotky, ale přece jen nám už jejich řady zhoustly.

Tento měsíc jsem si ověřila, že se dá žít i s mou vrozenou nešikovností - předminulý víkend jsem si pohmoždila zápěstí na běžkách (hraji tedy s obinadlem, a jde to!) a předevčírem v pražské Arše, při slavnostním křtu Dívčí války Honzy Buriana, jsem zase spadla z pódia do zákulisí... Byla to velká legrace, na pódiu se nás totiž tísnilo asi 15 zpěvaček a dalších 15 Honzových spolupracovníků – bylo tam tudíž málo místa a tak jsem číšníkovi se šampaňským o krůček ustoupila dozadu. Bohužel tam už nebyla podlaha, takže jsem padala do zákulisí... Moje sestra a z druhé strany stojící Ester Kočičková zděšeně vykřily, takže z nehody Honza alespoň udělal pódiovou show ("Kamberská se ještě ani nenapila, a už padá z pódia!" – no, co bych neudělala pro zdar akce!). Jsem naživu, a tímto slibuji, že se do natáčení třetí desky už nehnu z křesla, abych si třeba něco nezlomila...    

Celý večer v Arše byl moc povedený, hlavní protagonista jako obvykle sršel vtipem a trefnými postřehy. My zpěvačky, které jsme mu v průběhu koncertu lezly na pódium každá se dvěma písněmi (zpívalo nás šest - již zmíněná Ester K., Dáša Andrtová-Voňková, paní Koubková, Feng-Jun Song a my dvě), jsme před koncertem v zákulisí u kafíčka probraly poměry na naší hudební scéně a pak už jen nestačily zírat... Honza si takřka tříhodinový (!) koncert vychutnal s neuvěřitelnou energií a  publikum s ním, takže myslím, že budou mít všichni na co vzpomínat.

A na  kuchyňském stole mi voní jedna z obrovských lilií přímo z botanické zahrady, kterými obdaroval skromný pan ředitel Větvička všechny přítomné zpěvačky. Ach!
(Karolina)
Aktualizujeme jak divé!        1. března 2006
Pokud máte chuť přečíst si nějaké články a rozhovory z posledních měsíců, klikněte na Řekli o nás. Náš webmaster Čuty pracuje i na podstatném rozšíření fotogalerie, tak se za pár dní přijďte juknout!

Pěkný výhled na březen     20. února 2006
Nechci to zakřiknout (co kdyby se vrátil čas?!), ale vypadá to že nejkrutější zimu máme za sebou. Když jsem před chvílí zahrabala do zmrzlého sněhu na dvoře, zjistila jsem, že sněženky už fakt lezou! V lednu se nám podařilo doklouzat ještě na několik míst v Čechách, v únoru jsme zvítězily nad zimní depresí mj. účastí na divokém masopustním průvodu v naší vsi... a teď už nás čeká březen, a v něm několik koncertů (Plzeň, Klatovy, Černošice, Salmovská literární kavárna v Praze, podrobnosti najdete v Koncertech)... a dvě zajímavé akce, na které vás chceme pozvat, i když to nejsou naše koncerty a zahrajeme si tam nějaké tři písně. 

7. března v našem oblíbeném pražském Švandově divadle od 19 hodin bude velká sláva – křest sbírky milostné korespondence T. G. Masaryka Dopisy Oldře. Možná jste o těch dopisech nedávno četli v intelektuálské příloze některých novin (Orientace, nebo Kavárna?), každopádně se na tu knížku těším. Na křtu bude kromě nás hrát Michal Prokop a Intimní život, veřejně číst Masarykovy intimní dopisy bude Petr Kostka.

26. března v pražském Divadle Archa bude slavit narozeniny Jan Burian, a nás si pozval abychom mu tam taky něco zazpívaly (podle toho, co se k nám zatím doneslo, tam bude též zpívat Lenka Dusilka, neboli jejími vlastními slovy Dusilenka). Když už jsme u Honzy, jeho Dívčí válka, na které hostujeme, vychází už za několik dní! 
(zapsala Karolina)

Naši milí posluchači, 10. ledna 2006

přejeme Vám, ať se Vám v roce 2006 splní každé, i to nejtajnější přání (a protože dobře víme, že nic takového se nestane, přidáváme každodenní zdraví, obyčejné štěstí, no a taky dostatek peněz na uspokojení nenasytných složenek...)
Vaše Sestry


Na úvod snad můžeme malinko naťuknout, co čeká v letošním roce nás, sestry:

* Takže - samozřejmě koncertování, přijďte se mrknout!

* Čekají nás i nějaké výlety za hranice, např. festival českých písničkářek ve Vídni (4. května), a také za hranice všedních dnů (tedy přes oceán - např. San José na Kostarice, kde si zahrajeme 7. dubna).

* A na podzim nová deska! Zatím pilně zkoušíme (no, pilně... tím myslím, že spolu opravdu pilně pijeme čaj).

Jak se budou jednotlivé termíny a podrobnosti vyjasňovat, budeme je házet právě na tyto stránky.

A teď trochu vzpomínek, protože ani v adventu jsme se nenudily.

Vyzkoušely jsme si nevděčnou roli předkapely před Psími vojáky (v Mimoni) a Vlastou Redlem (v Praze ve Švandově divadle) a máme z toho úplně stejně smíšené pocity, jako jsme čekaly, že budeme mít. Je skvělé, když vás uslyší lidé, kteří vás dosud neznali. Zvlášť ve Švanďáku se nám i moc dobře hrálo. A pokecat si v zákulisí s lidmi, které jinak znáte jen z pódia, je taky fajn. Ale stejně, člověk má na tom pódiu malinko pocit, že tam zaclání a měl by co nejrychleji pustit na prkna hlavní hvězdy - a sebevětší potlesk to malinké mrazení nedokáže zahnat úplně...
Naštěstí existuje e-mail a když pak druhý den čtete "Neznal jsme vás a jsem moc rád, že jsem vás včera poznal", přece jen se vám uleví.

Kalamita? To je něco pro nás!

Už předloni jsme na tomto místě plakaly nad zrušeným koncertem v Ostravě, na který jsme nedojely kvůli zablokované dálnici D1. Tenkrát jsme v mrazu a vánici stály v koloně aut 4 hodiny, a připadalo nám to jako věčnost. Když jsme se teď 16. prosince vydaly do Popradu , měly jsme geniální plán: den předtím jsme hrály v Ostravě, den poté ve Znojmě, takže autem dojedeme z Ostravy jen do Žiliny, která je styčným bodem obou tras, a do Popradu pojedeme pěkně v klidu vlakem. Bohužel, první sněhová blokáda nás chytla už na hranicích, takže nám vlak ze Žiliny ujel...

Celých sedm hodin jsme se čtyřicítkou pokoušely jet slalom mezi kamióny, zapadlými mezi hroudami neodhrnutého sněhu. Naštěstí máme dobré zimní pneumatiky a Lucie je dobrá řidička, takže když jsme kolem sedmé večer přijížděly k Popradu, vypadalo to, že koncert fakt bude, i když začne o něco později. Ve čtvrt na osm se doprava zastavila a následujících šest hodin jsme stály v řadě aut uprostřed sněhové bouře mezi Liptovským Mikulášem a Popradem. Koncert zrušený, deprese, auto v jedenáct večer vypovědělo poslušnost a kleklo úplně, tma, zima, vichřice... No, díky ochotě a snaze řady lidí jsme v půl třetí v noci ulehly v Liptovském Mikuláši do hotelové postele a shodly jsme se, že ještě nikdy jsme si teplé peřiny nevážily tak moc, jako dneska...
Druhý den v poledne jsme v kolibě v Žilině slyšely z rádia, že se PRÁVĚ PODAŘILO zprovoznit od večera zablokovanou dálnici mezi Liptovským Mikulášem a Popradem.

Když nás pak tentýž den večer po koncertě ve znojemském klubu (se sugestivním názvem Na věčnosti...) místní šéfové zatáhli do podzemních chodeb a zhasli svíčky, myslela jsem, že to nepřežiju, protože jsem měla najednou pocit, že jsem zpátky na dálnici. Ztropila jsem menší  hysterickou scénu, takže nakonec nějakým zázrakem raději našli ztracený zapalovač :-). Díky tomu jsme neskončily jako několik předchozích návštěvníků v pytlích, které nám šéfové hrdě ukazovali...
Pohled na noční Znojmo z terasy hotelu je tak nádherný, že jsme si nakonec řekly, že to za všechny útrapy stálo.

(zapsala Karolina)


zpět