Ve vězení nám bylo dobře

16. prosince

Náš koncert v olomoucké vazební věznici se povedl, publikum bylo citlivé a spokojené. Ovšem kromě předvánočních koncertů jsme teď měly i velmi plodné tvůrčí období - dva víkendy jsme usilovně pracovaly a výsledek je jednoznačně vydařený, kupodivu se nedostavily ani žádné obvyklé tvůrčí pochybnosti… Vytvořily jsme: vanilkové rohlíčky, čokoládové dortíčky, mandlové hrudky, kokosové pusinky, atd
 

Vánoce na krku

  1. prosince

a vánoční koncerty taky. Nás si můžete poslechnout na vánočním koncertě skupiny Traband, kde budeme hostovat (teď mě napadá, nechtěli oni nakonec, abychom tam dělaly hostesky?). Když přijdete, dočkáte se od nás i malého vánočního překvapení. A taky budete moci koupit Lilii své mamince k Vánocům za tu naši křesťanskou cenu, když jsou ty Vánoce… Bude to 18.prosince v Praze na Dobešce.

Zvláště zveme všechny, kdo se chystali do Divadla za plotem, protože tento koncert byl zrušen! Už jsme na to sice upozorňovaly ve starších novinkách, ale jistota je jistota, stát tam na mrazu bychom nikomu nepřály…
 

Brzy začne advent...

28. listopadu

...a my přejeme všem našim posluchačům v tomto krásném období více klidu než úklidu.
 

Rebelky v Reflexu

22.listopadu 

Slíbíly jsme Vám ty “mediální tipy”, tak tady je další: dnes vyšel nový Reflex (na obálce Bridget Jonesová) a uvnitř velký rozhovor s námi ilustrovaný velmi venkovskými fotkami...
Jmenuje se
“Rebelky s příčinou, ale nebojte, mluvíme v něm skoro slušně.
 

Sólo pro SS

21.listopadu 

Brněnská televize v úterý natáčela náš koncert ve Staré Pekárně. Po sestříhání na necelou třičtvrtěhodinu se objeví v televizi jako pořad Sólo pro ... Sestry Steinovy. Bude to někdy po Novém roce, přesné datum najdete tady na webu. Sólo pro ... je nový cyklus hudebních pořadů, který se chystá sledovat “nekomerční žánry.
 

Vstupujeme do Arniky!

12.listopadu 

V jedné ze starých novinek (jaký protimluv…) jste si mohli přečíst, jakou pěkně "zelenou" akci chystáme na náš děčínský křest. Od té doby v Řece mojí duše mnoho vody uplynulo, a tak se jedna věc, malinko, změnila. Části Dětí Země jsou už "Dětské" střevíčky těsné, a zakládá nové sdružení zvané Arnika. Kampaň za ochranu dolního toku Labe v těchto týdnech přechází právě pod Arniku. A děčínská Arnika se oficiálně zrodí právě na křtu Lilie polní… A to stále ještě není všechno:
Protože této partě už dlouho držíme palce, stanou se z nás v sobotu při křtu Lilie polní jedny z prvních Arničanek Křest desky začne v 16.00 na labském nábřeží pod zámkem a večerní koncer
t ve 20.00 v Zarabandě.
 

Salmovská se bohužel nenafoukla,

9.listopadu 

takže se hrozně omlouváme všem, kdo se nevešli a místo našeho pražského křtu zůstali stát za zamčenými dveřmi. Doufáme, že na nás nezanevřete, a přijdete někdy jindy. Třeba hned v úterý 13. listopadu, kdy hrajeme v divadle Akcent jako host mladičké, leč zajímavé písničkářky Martiny Trchové (Martina má bohužel nařízený hlasový klid, takže budeme asi hrát velkou část koncertu my…). Přijdte, koncert začíná ve 20.00 a Akcent je na Smíchově hned vedle Ženských domovů.
 

Pozor, změna!

5.listopadu 

Náš koncert v Divadle Za plotem se přesouvá na jaro (divadlo se muselo pustit do neplánované rekonstrukce). Pokud byste nás přesto chtěli v tom týdnu slyšet a do U-klubu se nedostanete, 10.prosince odpoledne hrajeme v olomoucké věznici. I když si při liknavosti našich soudů nejsme jisté, jestli se tam tak rychle dostanete…
 

V Brně jsme se pobavily

1.listopadu 

Křest Lilie polní se povedl, kromě nás zahráli Cymbelíni, Broňa Šmid, Tomáš Fröhlich a Lukáš Kytnar (poslední tři jmenovaní hráli současně s námi). Sudičky nám přisoudily leccos, asi nejvíc se Stará pekárna bavila při autorském čtení Jana Jandourka. Svou povídku, vymyšlenou speciálně pro náš křest, nazval Umělkyně... Byla to fakt sranda - chudák pan spisovatel se teď diví, proč že s ním nemluvíme.
Pokud byste si chtěli tuto příšernou povídku také poslechnout, zasnít se nad sibiřskou písní malířky Terezy Říčanové, nebo se dočkat velmi nečekaného překvapení od Člověka v tísni Tomáše Poj
ara, máte ještě možnost - pražský křest bude ve čtvrtek 8.listopadu v 19.30 v Salmovské literární kavárně. Ale budeme samozřejmě hlavně zpívat, co nám budou síly stačit!
 

Plníme včerejší slib

29.října 

Takže vězte, kde nás teď uvidíte a uslyšíte, aniž byste museli vyjít z obýváku:
- V pátek 2.listopadu ve 20.00 vás možná potěší, jak na Radiu Proglas rozebíráme s Milanem Tesařem mimo jiné otázku, zda žena smí být cynická. Jasně že smí! Kromě naší pověstné moudrosti zde uslyšíte i devět písní z Lilie po
lní. Repríza bude v sobotu 10. listopadu v 15.00.
- V pondělí večer vysílá ČT sestřih z loňských pořadů Sešli se, kde se údajně objevíme se Studánkou. Ta není cynická ani trochu.
- Na pultech některých trafik se právě válí listopadové číslo Folk a country,
kde si můžete přečíst velmi perlivý rozhovor Jiřího moravského Brabce s námi
 

Jak roztomilé…

28.října 

Naše televizní vystoupení v Kulturním týdeníku všichni známí komentovali slovy: "byly jste tááák roztomilý", zatímco v rozhovoru s Karlem Vepřekem pro Radio Praha jsme prý "mluvily velice moudře". Obáváme se, že úplná pravda nebude ani jedno, a budeme se příště snažit Vás upozorňovat zde na webu, kde o nás bude jaký pořad - to abyste si mohli vytvořit vlastní názor. Škoda, že se o lecčems dozvídáme až dodatečně, babička by si jistě ráda nahrála všechno, milí hudební redaktořI! 
 

Lilie vykvetla!!!

12.října 

Od pátku 12. října si můžete koupit naše debutové album Lilie polní. Doufáme, že vás potěší!
 

Spousta vody na Proglasu

8.října

Píseň Řeko mojí duše už přežila v hitparádě Radia Proglas povolených šest týdnů, takže ji dnes čeká povinná výměna. Hudební redaktor Milan Tesař se rozhodl zůstat u vodních témat, a tak místo ní nasazuje Studánku.
 

A teď ty křty

4.října

Co Vás čeká, když dorazíte na některý z našich křtů?
V rodném Děčíně budou s námi křtít Děti Země. Doufáme, že jejich a naše společná matka nás za to neodmění mrznoucím deštěm. Křest bude probíhat 17.listopadu ve čtyři odpoledne na nábřeží pod zámkem, kde "Dítě Země" Šárka
Tomanová - Dostálová pokřtí naši desku čerstvě nabranou vodou z Labe. Přítomní si pak budou moci poslechnout novou verzi písně Řeko mojí duše, upravenou speciálně pro tuto příležitost. Podpoříme tak svou troškou kampaň Dětí Země za záchranu unikátních ekosystémů na březích Labe před plánovanou výstavbou vodních stupňů… (http://www.detizeme.cz/). Večer téhož dne budeme hrát v děčínské restauraci Zarabanda.
Na pražský a brněnský křest jsme si pozvaly tři sudičky, které jsme vybíraly podle jednoduchého klíče - chtěly jsme, aby to byl někdo, kdo je naší duši blízký, a zároveň může zajímat i publikum. Budou to malířka Tereza Říčanová, spisovatel Honza Jandourek a Tomáš Pojar (to je ten Člověk v tísni). Tereza, která
ilustrovala obal k Lilii polní, se poprvé veřejně představí i jako muzikantka - zazpívá s námi píseň Studená země, kterou napsala, když trávila dlouhé týdny sama na Sibiři.
V Brně se navíc dočkáte i některých dalších muzikantů… nechte se překvapit!
Pražsk
ý křest proběhne 8.listopadu v Salmovské literární kavárně, brněnský 31. října v hudební kavárně Stará pekárna
 

Dobrá Dobrá voda

17. září

Na festivalu v Dobré vodě jsme hrály hned po hardcorové kapele Insania a náš původní děs v očích, jak publikum přijme takový žánrový přemet, se změnil ve spokojený úsměv - těmtýž lidem se líbila jak Insania, tak Sestry Steinovy.

....

12. září

V úterý 11.září jsme celé odpoledne v šoku civěly na televizi - co to je, co člověka nutí fascinovaně zírat už potřicáté na obrázek letadla, prorážejícího výškový dům? Sadismus? Když jsme pak večer v klubu v Trojické zpívaly "řeko mojí duše, vodo nejhlubší", říkaly jsme si, co všechno v té hloubce asi čeká… )
 

Řeka boduje

7. září

Naše písnička Řeko mojí duše boduje v hitparádě Radia Proglas - hned po nasazení byla druhá (předběhl nás jen nějaký Pavlica - píseň Člověk a země se mu ovšem strašně povedla, takže mu to odpouštíme).
 

Poštolka je zpátky

3. září

Na Mohelnickém dostavníku neznámý pachatel provalil Luciinu dětskou přezdívku Poštolka. Pojala to jako návrat do dob mládí a podepisuje tak už i esemesky.


Hotovo

26. srpna

Máme natočeno! Detaily si můžete přečíst, když kliknete na CD Lilie polní.

 

 

zpět